Greckichorzaczynaspiewac's Blog


Bright Star, reż. Jane Campion, 2010, Australia/Francja/Wlk. Brytania
Maj 9, 2010, 2:29 pm
Filed under: Uncategorized

Dawno dawno temu, w czasach kiedy spotkania młodych mających się ku sobie musiały odbywać się w obecności przyzwoitki Fanny poznała Johna.  John był cherlawym poetą, bez grosza przy duszy za to z manierami i wrażliwością przepastną jak na artystę przystało. Dziewczyna zaś także nie należała do typowych przedstawicielek swojego pokolenia – jej pasją była moda, wyrywała się także do dyskusji na tematy, które zazwyczaj były zarezerwowane dla mężczyzn. Kiedy ta dwójka z sąsiedztwa poznała się – zaiskrzyło. Ale pamiętajmy że znajdujemy się w czasach, kiedy to najwyższym uniesieniem miłosnym mógł być skradziony pocałunek, a zamążpójście warunkował bardziej majątek niż prawdziwe uczucia.

Jaśniejsza od gwiazd to historia płomiennego, acz subtelnego uczucia, które od samego początku miało pod górkę.  Z zachwycającymi zdjęciami – moim zdaniem największym atutem tego filmu. Bo choć to ładna historia, to dla mnie jednak zbyt czysta. Za dużo czytania wierszy i patrzenia w oczy. Bez wątpienia to dla strony wizualnej zdecydowałam się pozostać z tym filmem: przepiękne świetliste pastelowe ogrody, najpiękniejsze motyle w życiu i te kompozycje kadrów – cuda!

Niestety nie będzie to historia z happy endem. Choć ja jakiś znalazłam – bohaterka w końcu pozbyła się tego koszmarnego koczka.

Reklamy

Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: