Greckichorzaczynaspiewac's Blog


Misfits, Howard Overman, 2009, Wlk. Brytania
Luty 20, 2010, 9:12 pm
Filed under: Uncategorized

Ci młodzi ludzie na załączonym obrazku to nie załoga statku kosmicznego, a zwykli śmiertelnicy, którzy wdając się w konflikt z prawem muszą teraz sprzątać ulicę aby odkupić swoje mniejsze, lub większe winy. Odziani w pomarańczowe wdzianka pewnego dnia zostają zaatakowani piorunem. Nie jest żadną tajemnicą, że przeżycie takiego starcia odciska na człowieku pewne piętno. W przypadku naszych bohaterów okazało się, że burzliwa aura obdarzyła ich nadprzyrodzonymi zdolnościami…

Tak mniej więcej rozpoczyna się brytyjski serial o małolatach i dla małolatów. I wierzcie mi – nienawidze  filmów, które noszą chociaż najmniejszą namiastkę sy-f, ale kompozycja  poszczególnych składników sprawiła, że weszłam w to jak w dym.

Po pierwsze – bohaterowie – wycofany nieśmiałek, prześliczna delikatnie mówiąc bezpruderyjna mulatka, bezczelna i agresywna dresiara,  skasowany za narkotyki sportowiec i bezczelny kręconowłoskowaty błazen (bardzo przypominał mi Vince’a z Entourage).

Po drugie – moce – odpowiednio dla wyżej wymienionych: niewidzialność, wywoływanie rozkoszy przez dotyk, słyszenie cudzych myśli, cofanie czasu, … i tej ostatniej nie napiszę, gdyż okazuje się ona dopiero na końcu sezonu.

Po trzecie – zastosowanie mocy – bynajmniej będzie to ratowanie świata, a raczej rozwiązywanie bieżących problemów, spełnianie swoich marzeń oraz przywracania historii na odpowiednie tory.

Po czwarte – język – jest megabrytyjsko. Tak jak bohaterowie pochodzą z różnych środowisk, tak różny jest ich akcent. Największe wyzwanie – laska, która słyszy myśli. Polecam oglądanie bez napisów.

Po piąte – dowcip – no jest tak jeden błazenek, który generuje sytuacje obleśno – humorystyczne z prędkością karabinu maszynowego, ale i cały scenariusz dostarcza wielce zabawnych patentów i rozwiązań z pogranicza montypythona i archiwum x.

Po szóste – muzyka – duuużo dużo dobrej miejskiej muzyki. Nigdy nie zdarzyło się, żeby w jednym serialu leciał Skepta, Skream, The Prodigy, Chase and Status.

I chyba w tym miejscu zakończę. Szkoda tylko, że pierwszy sezon liczył tylko 6 odcinków, ale za to jakich. A odcinek 5, ten z imprezą to istny majstersztyk! Na szczęście już zapowiedziano koledny sezon. Wypatruję z utęsknieniem!

Reklamy

Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s%d blogerów lubi to: