Greckichorzaczynaspiewac's Blog


Radio na fali, reż. R. Curtis, 2009, Francja/Niemcy/Wlk. Brytania/ USA
Listopad 12, 2009, 5:41 am
Filed under: Uncategorized

Leciałam sobie samolotem.  Po mojej prawicy siedzial małżonek, po lewej zaś starszawy japończyk. Podróż 7290596.3miała trwać kilka godzin. Nie ma co, trzeba coś szarpnąć. W pierwszą strone poszedł Kac Vegas – calkiem, ale w sumie dość sztampowo. Co teraz? Na pewno nie Star Trek i Anioły i Demony. O! Jest radio Łódź! Małgosia mówiła o nim, że całkiem fajne to może być. A niech tam. Co mam w sumie do stracenia. Za pół godziny starszawy jegomość o skośnych oczach (lecący do Helsinek na konferencje o energooszczednych budynkach) śmiał się powściągliwie widząc mnie wzruszającą się i wierzgającą nogami ze szczęścia na przemian.

Radio Łódź to utopia. Na łodzi, na morzu żyje sobie kilku facetów i lesbijka. Kobiety nie maja prawa wstepu (tylko w weekendy). W oparach dobrej muzyki i nie tylko tych kilku facetów rozgrzewa do czerwoności swoich słuchaczy.  Na łódź trafia nieopierzony młodzian, którego matka chce nauczyć dyscypliny.  Żeby nie było jednak bezstresowo, na kontynencie a raczej wyspie obrońcy moralności  – podli urzędnicy chcą zamknąć radio.

Nie wiedzialam, ze to film TEGO kolesia. Dopiero potem mi Małgosia dopowiedziała. Kończąc oglądać ten film, pomyślałam sobie, że ma w sobie coś z ducha tych kameralnych, zamkniętych w przyjacielskim sosie komedii a la Cztery wesela, czy też To właśnie miłość. To chyba najlepsza charakterystyka. Do tego wspaniali aktorzy (patrz zdjęcie).  I wzruszające momenty. I zabawne momenty. I ta muzyka komentująca wszystko. Te stare hity, które kiedyś i nadal tak wiele znaczą. To także refleksja – męski świat jest prosty i poukladany – kobiety psują wszystko (nie mam żalu 🙂  ). No kurcze ma moc potężną ten film.

W sumie to ta komedia ląduje na drugim miejscu zaraz po „Jajach w tropikach” na liście moich ulubionych śmiechowych.  Za pare momentów takich w zasadzie drobno przegiętych dam 5+.  Niechaj Jaja nie czują się zagrożone.

 

Reklamy

1 komentarz so far
Dodaj komentarz

izli – najlepszy rozrywkowy film roku. Cały czas się zastanawiam, czemu wycieli materiał, który dobijał do pełnych 3h 😦

Komentarz - autor: Marceli Szpak
Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s%d blogerów lubi to: