Greckichorzaczynaspiewac's Blog


Buffalo 66, reż. V.Gallo, 1997, USA
Maj 4, 2009, 10:14 pm
Filed under: Uncategorized

No, w końcu mogę opisać film na 6.

Billy ma coś koło trzydziechy.Billy właśnie wyszełd z pierdla. Billy trafił tam przez swoją miłość do footballu amerykańskiego, którą wyssał z mlekiem matki.  Billy został wrobiony, nie to żeby był winny. Billy po buffaloodczytaniu wyroku nie powiedział rodzicom, że idzie do więzienia, tylko że wyjeżdza z misją, bo pracuje w tajnych służbach.  Billy instruuje swojego przygłupiego kuzyna Goone’a aka Rocky, żeby ten co miesiąc wysyłał rodzicom kartki pozorując wolność ich jednorodnego.  Billy pisze w listach, że ma dziewczynę, nawet żonę. Kiedy Billy wychodzi z więzienia, oczywiste jest, że musi odwiedzić swoich rodziców.  Z dziewczyną, z żoną.  Znajdując miejsce , w którym może opróżnic swój pęcherz Billy poznaje Layle. Poznaje, to za dużo powiedziane.

Layla jest pulchną blondynką, w obcisłej króciutkiej sukience, z wyeksponowanym biustem i nogami odzianymi w białe rajstopki. Layla uczy się stepować. Podczas jednych z zajęć Layla zostaje sterroryzowana i uprowadzona przez typa wychodzącego z ubikacji. Tak, to Billy.

Obydwoje ruszają z wizytą u rodziców Billyego, na której Layla ma udawać żonę, której dobrze u boku męża. Layla bardzo dobrze wywiązuje się z powierzonej jej roli…

Tak mniej więcej zaczyna się akcja tej absolutnie rewelacyjnej i nietypowej komedii romantycznej. Autorem scenariusza, reżyserem i odtwórcą głównej roli jest Vincent Gallo – hipnotyczny i wszechstronnie utalentowany w tym filmie debiutant…  Udało mu się stworzyć nieszablonowe mini-dzieło a to za sprawą scenariusza ale także poprowadzenia aktorów w tym siebie. Rewelacyjna jest Christina Ricci, pokorna cierpliwa i wrażliwa. Genialny! jest Vincent na wiecznym wkurwie, powtarzający maniakalnie rozkazującym tonem wszystkie swoje wypowiedzi a właściwie rozkazy razy dwa. Genialny jest scenariusz – historia przeplatana zabawnymi retrospektywami z życia Billyego, dzięki której zroumiemy skąd w tym człowieku tyle nerwu. Rewelacyjna jest rodzina Billyego – matkę gra sama Angelica Huston.  Kllimatyczne są zdjęcia i lokacje, które przedstawiają nam typowo amerykańskie okolice – kręgielnie, przydrożny bal kawowy, obskurny hotel na godziny, bar ze streapteasem czy też zwykłę amerykańskie domostwo, w którym całe życie kręcie się wokół telewizora. Gniealne są dialogi. Świetna jest historia. Świetna jest muzyka. Fantastyczne są te surrealistyczne momenty, w których ludzie orzechodzą do muzycznego wymiaru. A jak doskonale wymyślona została scena ze strzelaniną!! Wszystko jest w tym filmie absolutnie genialne. Wszystko!

Czemu takich filmów nie dystrybuuje się w Polsce? Na szczęscie mamy allegro 😉

Kto chce pożyczyć – palec do budki.

Myślę też sobie, że jeżeli kogoś chwyci to powinien też zobaczyć „Lewy sercowy”. Albo jak kogoś chwycił „Lewy sercowy” to powinien zobaczyć Buffalo 66.

6, 6 i jeszcze raz 6.

ps. vincent tak swietnie zagral, chyba dla tego ze nie gral 🙂 po filmie realizacji filmu aktorzy pałają do siebie wybitną nienawiścią 😉

i nie moge się powtrzymać, żeby nie wkleić i tego…

Reklamy

1 komentarz so far
Dodaj komentarz

Świetna jest ta stepująca dziewczyna. I już bym chciał zobaczyć ten film, a nigdy wcześniej o nim nie słyszałem.

Komentarz - autor: arkadija
Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s%d blogerów lubi to: