Greckichorzaczynaspiewac's Blog


Annie Leibovitz – życie w obiektywie, reż. B. Leibovitz, 2006, USA
Kwiecień 24, 2009, 10:25 am
Filed under: Uncategorized

Annie Leibovitz należy do kanonu wpolczesnych fotografików. Wyspecjalizowała się w portretach celebrytów najwyższej półki. To ona stworzyła ostatnie wspólne zdjęcie Yoko Ono i Johna Lenona na pięćannie-leibovitz godzin przed jego śmiercią. To ona 17 lat temu przełamała tabu pokazywania ciążowej nagości foografując Demi Moore.

Film zabiera nas w podróż przez kariere Annie od jej początków w Rolling Stone po współczesne sesje do filmu „Maria Antonina”. Bardzo dobrze udokumentowany, z mnóstwem archiwalnych materiałów film dociera do istoty fotografowania ludzi. Dowiadujemy się mnóstwa ciekawostek dotyczących poszczególnych sesji, najsłynniejszych zdjęć a także osób fotografowanych. Wśród ludzi wychwalających Annie w filmie zobaczymy: Anne Wintour, Whoopie Goldberg, Hillary Clintonm, Yoko Ono i cały szereg wpływowych osób zza drugiej strony oceanu.

Chcąc nie chcąc ten film, to także bigrafia samej Leibovitz. Opowiada o jej dzieciństwie i oglądaniu świata przez szyby samochodowe z racji ciągłych przeprowadzek. Dowiemy się o jej problemach z narkotykami, które nasiliły się po wyjeździe w trasę ze Stonesami. Poznamy jej wieloletnią miłość Susanne Sontag i wiele innych ciekawych historii.

Świetny to film. Oglądamy pewne zdjęcia,  nie wiedząc jakie hitorie kryją się za nimi. Tutaj poznamy ich mnóstwo. I choć nie dowiemy się szczegółów technicznych, zobaczymy jak patrzy na świat jedna z najwybitniejszych współczesnych fotografek. Jak wnika w środowisko, sprawiając żę ludzie otwierają się przed nią i pozwalają niemalże na wszystko.

Daję 5 oczywiście i czekam na więcej takich dokumentów.

Reklamy

Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s%d blogerów lubi to: