Greckichorzaczynaspiewac's Blog


Bi-Mong aka Dream, reż. Kim Ki-Duk, 2008, Korea Płd.
Kwiecień 21, 2009, 8:49 am
Filed under: ze movies | Tagi: , , , , ,

Kto widział „Pusty dom” – ręka do góry! Podobało się? Na pewno. A „Wiosna, lato jesień zima i znowu wiosna”? A może „Łuk”? Albo „Samarytankę”? Piękne to kino. Spokojne, symboliczne, metafizyczne i troche magiczne. Piękne wizualnie. Bez zbędnych słów, bo po co ich nadużywać. Nienachalne – każdy bierze z tego bi-mongtyle, ile mu się będzie chciało. A nawet jeżeli ogląda film dla relaksu a nie refleksji, także będzie zadowolony.

W sobote miałam „Sen”.  Młody mężczyzna uderza w samochód, po czym zbiega z miejsca wypadku. Za chwile okazuje się, że był to sen. Przerażony realizmem zajścia jedzie na skrzyżowanie, które mu się śniło. Okazuje się, że do wypadku doszło naprawdę, tyle że sprawczynią była młoda dziewczyna, która utrzymuje że w tym czasie spała…  Dziewczyna jest lunatyczką i podczas swoich wędrówek czyni wobec swojego byłego faceta to, co nasz bohater wyśni. A śni on głównie o swojej dziewczynie z którą się rozstał. Są dwa rozwiązania tej przedziwnej sytuacji: albo bohaterowie przestaną sypiać, albo się w sobie zakochają, aby jedno o drugim śnić zaczęło…

O matko, nie wiem czy kupy trzyma sie to co napisałam…  Jest to typowy Ki-Dukowy film, tyle że jakoś troche z tych słabszych.  Wydaje się taki nachalny i dosłowny. Brakuje mu subtelności z filmów poprzednich. Cała historia jest dość naciągana, ale ją można przeżyć, choć wiemy dokąd zmierza scenariusz. Aktorzy grają za bardzo teatralnie. Zdjęcia są piękne – dzikie i wyraziste. No i tak nie wiem co tu jeszcze napisac. Wiec chyba zakończę oceną 3+.

Reklamy

Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s%d blogerów lubi to: